- Home
- Nieuwsoverzicht
- Amerikanen verrassen Oranje in Chennai

Het Nederlandse mannenteam heeft het WK-treffen met de Verenigde Staten ruim verloren. In Chennai werd het 196-103.
De van een blessure herstelde Kyle Klein kwam in het team voor Timm van der Gugten. Oranjecaptain Scott Edwards koos voor bowlen na de toss te hebben gewonnen. Een matige start van Oranje leidde tot een tussenstand van 23/0/2. In de derde over cleande Kyle Klein echter de gevaarlijke Shayan (27/1).
De Amerikanen straften slechte ballen meedogenloos af. 53/1 was het resultaat na de Powerplay. Bij 73/1/8 lag er een 200+ score in het verschiet. Veel ballen die in no man’s land vielen, hielpen de Nederlandse zaak niet. Toch werd het 82/2/9 toen Bas de Leede Monank Patel compleet fopte en gevangen kreeg. Na tien overs was het 96/2.
Fred Klaassen zorgde met een beauty voor 105/3/11. Mukkamalla bleef echter staan, batte prachtig en capituleerde pas na 79 runs (159/4/16.5). Ook de ‘death’ viel de kant op van de Amerikanen. De gevreesde 200-barrière werd echter niet geslecht: 196/6. Bas de Leede nam 3-37, Logan van Beek 1-28. Shubham Ranjane maakte 48 not out van 24 ballen.
Innings Nederland
Michael Levitt werd het slachtoffer van een bal die laag bleef (9/1). Toen Ackermann verdween op de eerste bal en Bas de Leede (23) werd gevangen, waren de winstkansen van Nederland minimaal. Via 66/5 werd het 96/9. Left arm spinner Harmeet Singh (4-21) was in belangrijke mate verantwoordelijk voor de collapse van Oranje, dat in 15.5 overs voor 103 all out was.
Op 18 februari speelt Nederland zijn laatste wedstrijd in de groepsfase tegen India in Ahmedabad.
Lees verder




Laatste nieuws
KNCB-regiobijeenkomsten op 1 april om 20.00 uur
Graag nodigt de KNCB jullie van harte uit voor een aankomende regiobijeenkomst, woensdag 1 april. Tijdens deze bijeenkomst gaan we graag met elkaar in gesprek over de verdere ontwikkeling van cricket in het land en in jouw regio. Het doel is gezamenlijk ideeën uit te wisselen, kansen te bespreken en te kijken hoe we de positieve ontwikkelingen kunnen voortzetten en versterken richting de toekomst. Daarnaast is er ruimte om stil te staan bij relevante thema’s en actuele ontwikkelingen. Wij hechten veel waarde aan jullie input en horen graag jullie ideeën, ervaringen en aandachtspunten. Bij alle bijeenkomsten zullen vertegenwoordigers van de KNCB aanwezig zijn. Aanmelden voor de Regiobijeenkomst: stuur een mail naar de Development Officer voor jouw regio. Mocht je input hebben voor de agenda, geef dat dan direct aan in de mail. Wij verzoeken jullie vriendelijk om je aan te melden vóór maandag 30 maart, 12.00 uur.











