- Home
- Nieuwsoverzicht
- Dutch Lions U18 begint een belangrijk jaar tegen Wynberg Boys School en verliest met 12 runs

Ter voorbereiding op het WK-kwalificatietoernooi in augustus spelen de Dutch Lions U18 deze week vier wedstrijden tegen sterke scholen in Kaapstad, Zuid-Afrika. Na een winter van indoortraining kwamen de jongemannen er zondag roestig maar redelijk goed uit tegen Wyberg Boys School. De chase op weg naar 187 runs stokte na 50 overs bij een score van 175.
Aanvoerder Udit Nashier won de toss en besloot te fielden. Na een winter en een lange reis leek het logisch om aan de omstandigheden te wennen en te kijken hoe de pitch speelde. De fastbowlers moesten hun ritme vinden en gaven te veel extra’s weg, maar boekten tevens enkele vroege successen. De echte doorbraak leek van de spinners te komen, maar Zuid-Afrikaan Michail Tarentaal tilde als batsman nummer 9 de score succesvol van 134 naar 182 en maakte zelf 36 runs uit slechts 28 ballen.
Wyberg eindigde de innings op 187, Samir Butt blonk uit met cijfers van drie wickets voor 25 runs. Een stevige target zo vroeg in het seizoen, en hoewel opener Cedric de Lange (40) en captain Udit Nashier (32) een partnership van 61 runs voor het derde wicket wisten te maken, kwamen de Lions uiteindelijk twaalf runs tekort.
Oranje 18 speelt nog tegen Bishops School (dinsdag 14.00 uur CET, 40 overs, D/N match), Somerset College (woensdag 12.00 uur CET, 40 overs) en Rondebosch High School (vrijdag 12.00 uur, 50 overs).
Lees verder




Laatste nieuws
Een winter vol Oranjecricket!
Na de succesvolle deelname van ons nationale vrouwenteam aan de eerste editie van de ICC Emerging Nations Trophy in Thailand staan er alweer nieuwe belangrijke toernooien op het programma voor onze nationale teams. In januari spelen de Oranjevrouwen de T20 World Cup Qualifier in de Nepalese hoofdstad Kathmandu. De vier beste teams plaatsen zich voor het T20 WK in Engeland in de zomer van 2026. In februari en maart 2026 nemen de Oranjemannen deel aan de ICC T20 World Cup, die in India en Sri Lanka zal worden gespeeld. Een van de topwedstrijden is die in Ahmedabad op 18 februari 2026 tegen gastland India.












