- Home
- Nieuwsoverzicht
- Embassy Cup op Groen-Geel in Wassenaar

Op vrijdag 16 september zal vanaf 16.00 uur op Groen-Geel in Wassenaar om de ‘Embassy Cup of The Hague’ worden gespeeld. Het initiatief van de KNCB is erop gericht verschillende nationaliteiten en culturen met elkaar in contact te brengen.
In deze eerste editie nemen teams van de ambassades van Bangladesh, India en Nieuw-Zeeland het tegen elkaar op in tien-overwedstrijden. Een Engels team heeft moeten afzeggen door het overlijden van koningin Elizabeth en wordt vervangen door een Nederlands team.
KNCB-voorzitter Guido Landheer licht toe: “Cricket is een middel om verschillende communities bij elkaar te brengen. We willen nieuwe netwerken van cricketers aan ons binden. Wij zien dat als onderdeel van de cricket development, een topprioriteit van de KNCB: cricket verder ontwikkelen en de sport populairder maken in Nederland. Het doel op de langere termijn is een jaarlijks terugkerend event met vertegenwoordigers van landen met een cricketcultuur.”
Lees verder




Laatste nieuws
Een winter vol Oranjecricket!
Na de succesvolle deelname van ons nationale vrouwenteam aan de eerste editie van de ICC Emerging Nations Trophy in Thailand staan er alweer nieuwe belangrijke toernooien op het programma voor onze nationale teams. In januari spelen de Oranjevrouwen de T20 World Cup Qualifier in de Nepalese hoofdstad Kathmandu. De vier beste teams plaatsen zich voor het T20 WK in Engeland in de zomer van 2026. In februari en maart 2026 nemen de Oranjemannen deel aan de ICC T20 World Cup, die in India en Sri Lanka zal worden gespeeld. Een van de topwedstrijden is die in Ahmedabad op 18 februari 2026 tegen gastland India.











