- Home
- Nieuwsoverzicht
- HCC (vrouwen) en VRA (mannen) T20-kampioenen Topklasse 2025

Op een regenachtig Hermes DVS werden HCC (bij de vrouwen) en VRA (bij de mannen) tot T20-kampioenen van 2025 gekroond. HCC versloeg Quick op Duckworth/Lewis en bij de mannen dolf HCC het onderspit tegen VRA in een ook al ingekorte wedstrijd.
De vrouwen van Quick werden in de ochtenduren ingestuurd door HCC. Annemijn Thomson (86) zette haar goede vorm van het seizoen voort, maar aan de andere kant schakelde de uitblinkende Iris Zwilling (1-7 in vier overs) Alarda Mol uit met een beauty die net de top van de offstump raakte (28/1). Dankzij 25 runs van Luisa Ekelmans zette Quick 143 runs op het bord. De op offspin overgestapte Frédérique Overdijk nam 2-33.
Game on, met het oog op de toch wel sterke en diepe battingside van de andere Haagse club. Bij een stand van 31/1/4 lag HCC op koers om de 143 runs van Quick te overtreffen. Helaas voor de neutrale liefhebber ging het toen hard regenen. Na de onderbreking had HCC nog maar enkele runs nodig om de gereviseerde target te halen (Overdijk 21 not out) – een onbevredigend einde dat een interessante krachtmeting verhinderde.
Mannenfinale
In de middag startte de mannenfinale. Er was lange tijd onduidelijkheid over de wedstrijd omdat VCC bij de KNCB had gemeld dat Shirase Rasool in de halve finale niet speelgerechtigd was door te weinig optredens in de groepsfase. De KNCB ging hier uiteindelijk niet in mee waardoor VRA zijn opwachting mocht maken. Ook hier was het ‘a good toss to win’ en dat zou blijken. HCC werd ingestuurd in de tot elf overs per innings gereduceerde wedstrijd en had geen antwoord op de VRA-aanval, waarin Teja Nidamanuru uitblonk met 3-9. HCC wist dat 65/7 niet genoeg zou zijn; VRA kwam ‘all guns blazing’ uit de startblokken en haalde in 6.5 overs het T20-kampioenschap binnen.
Hoofd- en Eerste Klasse mannen
Op Punjab werden twee finales gespeeld. Kampong had ACC op 17/2 toen de regen spelbreker werd. Eerder op de dag versloeg Kampong 2 in een Utrechts onderonsje Hercules, dat slechts 105/8 in de boeken bracht. Met 58 runs uit 38 ballen legde Ajinkya More de basis voor een eenvoudige overwinning voor Kampong.
Lees verder




Laatste nieuws
ICC Women's T20 World Cup Qualifier Europe
Van 20 tot 27 augustus speelt het nationale vrouwenteam op VOC in Rotterdam een kwalificatietoernooi. Ze spelen twee keer tegen Ierland, Duitsland en Italië. De beste twee teams plaatsen zich voor een Global Qualifier die begin 2026 zal worden gespeeld (locatie n.t.b.). Alle wedstrijden zijn live te zien op ICC TV! Registreer je daar en kijk alle wedstrijden van onze nationale teams kosteloos! Volg de KNCB via social media!