- Home
- Nieuwsoverzicht
- Lid van Verdienste Philip van Dok overleden

Op donderdag 14 oktober jongstleden is Philip van Dok, oud-bestuursvoorzitter en Lid van Verdienste van de KNCB, op 86-jarige leeftijd overleden.
Mede door zijn bestuurlijke bijdrage leverde dit hem in 1981 met recht de titel Lid van Verdienste van de KNCB op. Niet alleen als lid van het bestuur van de KNCB drukte Philip zijn stempel, maar ook bij CC Haarlem/Bloemendaal en tal van andere cricket gerelateerde gezelschappen was hij een waar icoon.
Als 18-jarige werd hij lid van CC Haarlem en bekommerde hij zich sindsdien om de ontwikkeling van de jeugd en de groei van de club. Van 1960 tot 1979 heeft ‘Flip’ binnen zijn club zo ongeveer alle bestaande bestuurlijke functies vervuld. Onder zijn leiding in de zeventiger jaren kwam de vereniging tot grote bloei met maar liefst vier seniorenteams: een veteranen- en damesteam, maar ook een grote jeugdafdeling. De verhouding met hockeyclub Bloemendaal was uitstekend, en door zijn participatie in de Bloemendaalse Sportraad stond cricket daar prominent op de agenda.
Daarnaast groeide Flip uit tot hét gezicht van Cricket Touring Club ‘De Flamingo’s’ en was hij als voorzitter jarenlang betrokken bij de groei en ontwikkeling van een grote groep Nederlandse cricketers die zowel als gastheer in Nederland als tijdens tours in Engeland de kleuren van ‘De Vogels’ met verve vertegenwoordigde en later uitgroeide tot international. Binnenhof CC, het cricketgezelschap dat is gelinkt aan het politieke decor in Den Haag, was ook een van de clubs waarbij Philip zich zowel graag binnen als buiten de lijnen van de boundary liet zien.
De Nederlandse cricketwereld heeft ‘a true gentleman’ verloren. Philip van Dok is te midden van familie en dierbaren in alle rust overleden. Het bestuur en medewerkers van de KNCB wensen alle nabestaanden veel sterkte en kracht toe.
Lees verder
Laatste nieuws
KNCB-regiobijeenkomsten op 1 april om 20.00 uur
Graag nodigt de KNCB jullie van harte uit voor een aankomende regiobijeenkomst, woensdag 1 april. Tijdens deze bijeenkomst gaan we graag met elkaar in gesprek over de verdere ontwikkeling van cricket in het land en in jouw regio. Het doel is gezamenlijk ideeën uit te wisselen, kansen te bespreken en te kijken hoe we de positieve ontwikkelingen kunnen voortzetten en versterken richting de toekomst. Daarnaast is er ruimte om stil te staan bij relevante thema’s en actuele ontwikkelingen. Wij hechten veel waarde aan jullie input en horen graag jullie ideeën, ervaringen en aandachtspunten. Bij alle bijeenkomsten zullen vertegenwoordigers van de KNCB aanwezig zijn. Aanmelden voor de Regiobijeenkomst: stuur een mail naar de Development Officer voor jouw regio. Mocht je input hebben voor de agenda, geef dat dan direct aan in de mail. Wij verzoeken jullie vriendelijk om je aan te melden vóór maandag 30 maart, 12.00 uur.














