- Home
- Nieuwsoverzicht
- Nederland overklast Oostenrijk: 187-47

De tweede groepswedstrijd tegen het zwakke Oostenrijk bood een mooie gelegenheid om de nieuwkomers te laten batten. Er werd anders besloten en gezien de matige aanval van Oostenrijk was het geen grote verrassing dat Nederland plankgas naar 82/0 in vijf overs ging.
Iris Zwilling, gemist op 55, 70 en 73, ging door naar 100 not out van 31 ballen en Robine Rijke kwam tot 76 not out van 31 ballen. 187/0 in tien overs was een mooi record, al liet Nederland de kans liggen om talenten zoals Schmitt, Vermeire, Khurana, Dekeling en Lawrence een battingkans te geven met het oog op de resterende wedstrijden tegen Engeland.
De reële opdracht voor Oostenrijk was: tijd spenderen in de crease. Na tien overs was het 47/5. Robine Rijke nam 2-2, Caroline de Lange 1-9 en Isabel van der Woning was extreem zuinig met 0-3 in twee overs. Op donderdag 21 december wacht om 13.45 uur de laatste groepsfasewedstrijd tegen Engeland, op vrijdag zijn de finalewedstrijden.
https://www.ecn.cricket/european-cricket-championship-women/scores-fixtures
Photo credit: European Cricket/Diana Oros
Lees verder




Laatste nieuws
Een winter vol Oranjecricket!
Na de succesvolle deelname van ons nationale vrouwenteam aan de eerste editie van de ICC Emerging Nations Trophy in Thailand staan er alweer nieuwe belangrijke toernooien op het programma voor onze nationale teams. In januari spelen de Oranjevrouwen de T20 World Cup Qualifier in de Nepalese hoofdstad Kathmandu. De vier beste teams plaatsen zich voor het T20 WK in Engeland in de zomer van 2026. In februari en maart 2026 nemen de Oranjemannen deel aan de ICC T20 World Cup, die in India en Sri Lanka zal worden gespeeld. Een van de topwedstrijden is die in Ahmedabad op 18 februari 2026 tegen gastland India.










