- Home
- Nieuwsoverzicht
- Oranje met opgeheven hoofd naar huis na memorabel treffen met India

Voor zo’n 90.000 toeschouwers heeft Nederland de T20 WK-wedstrijd niet kunnen winnen van gastland en regerend wereldkampioen India. Voor een uitzinnige menigte in Ahmedabad werd het 193-176.
Noah Croes kwam in het team voor Fred Klaassen. Aryan Dutt trok zich niets aan van de indrukwekkende menigte van naar schatting 90.000 mensen en cleande Abishek Sharma schitterend met zijn derde delivery. Ook Ishan Kishan hield niet lang stand, bowled Dutt voor 17. Na de Powerplay was het 51/2.
Een vangkans in het outfield had 62/3 moeten betekenen. In dezelfde over kreeg Logan van Beek toch loon naar werken toen Roelof van der Merwe op long on een fantastische vang pakte (Tilak 31, 69/3).
Dutt leek Dube LBW te hebben, maar ‘umpire’s call’ redde de lefthander. Suryakumar (34) profiteerde beperkt van zijn tweede leven; een streep naar fine leg werd foutloos opgepikt door sub Timm van der Gugten, die voor Kyle Klein in het veld kwam.
Dube daarentegen profiteerde maximaal met een innings van 66 runs - knap gevangen door Timm van der Gugten op fine leg. De eindscore werd bepaald op 193/6. Dutt was ongenaakbaar met 2-19, Van Beek nam 3-59.
Innings Nederland
In de beginovers vonden Michael Levitt en Max O’Dowd herhaaldelijk de boundary. 72/2/10 was dankzij Bas de Leede (33) en Colin Ackermann (23) de veelbelovende tussenstand. De spinners hielden de scoringsdrift echter in bedwang (99/4/13). Na vijftien overs waren de scores van beide teams vergelijkbaar.
Zach Lion-Cachet (26) en Noah Croes brachten Oranje dicht bij een legendarische overwinning, maar tot opluchting van de 90.000 fans kwam India met de schrik vrij. Nederland kan met opgeheven hoofd naar huis.
Lees verder




Laatste nieuws
Een winter vol Oranjecricket!
Na de succesvolle deelname van ons nationale vrouwenteam aan de eerste editie van de ICC Emerging Nations Trophy in Thailand staan er alweer nieuwe belangrijke toernooien op het programma voor onze nationale teams. In januari spelen de Oranjevrouwen de T20 World Cup Qualifier in de Nepalese hoofdstad Kathmandu. De vier beste teams plaatsen zich voor het T20 WK in Engeland in de zomer van 2026. In februari en maart 2026 nemen de Oranjemannen deel aan de ICC T20 World Cup, die in India en Sri Lanka zal worden gespeeld. Een van de topwedstrijden is die in Ahmedabad op 18 februari 2026 tegen gastland India.










