- Home
- Nieuwsoverzicht
- Oranjevrouwen herpakken zich met overtuigende winst op Namibië

Op het ICC Emerging Nations Trophy-toernooi heeft het Nederlandse vrouwenteam overtuigend gewonnen van Namibië. Na een prima innings (164/6) was ook het bowlen en fielden goed genoeg: in 16.2 overs werd Namibië uitgegooid voor 113.
In de aanloop naar het T20 WK-kwalificatietoernooi in januari wordt er deze week bij de ENT in Thailand volop geëxperimenteerd door het Nederlandse vrouwenteam. Tegen Namibië opende bijvoorbeeld Iris Zwilling om wat meer druk op de tegenstander te zetten in de Powerplay. De tactische zet had het gewenste effect, want Zwilling startte met twee boundaries in de eerste over. Ook Phebe Molkenboer zag er positief uit met twee vroege vieren.
Het werd 38/1/5.3 met Zwilling (18) gevangen op cow corner. Na zes overs was de score 43/1. Molkenboer (17) werd run out gegeven (43/2).
Sterre Kalis (47) en Babette de Leede (38) brachten met prachtige schoten de score naar een perspectiefrijke 76/2/10. De ervaren combi realiseerde een partnership van 73 voor het derde wicket. Het werd 114/3 na een bizarre run out. Robine Rijke – mooie cameo van 21 van slechts negen ballen - bepaalde het Oranjetotaal op 164/6.
Van meet af aan was duidelijk dat Namibië op de uitstekende pitch voor de winst zou gaan; 33/1/4 was een veelbelovende start. Yasmeen Khan deed daar nog een schepje bovenop door de Nederlandse aanval onder handen te nemen. Van Zyl hoefde Khan alleen maar de strike te geven, maar vond in plaats daarvan de veilige handen van Lara Leemhuis op mid off (54/2). Frédérique Overdijk was nog niet klaar, want ze nam in dezelfde over nóg twee wickets, waaronder dat van Yasmeen Khan (41 van 15) - over momentum shift gesproken.
Halverwege de innings was het 74/6. De Nederlandse spinners Frédérique Overdijk (4-18) en Caroline de Lange (3-11) lieten Namibië niet meer in de wedstrijd komen. De Afrikanen waren na 16.3 overs all out voor 113.
Lees verder




Laatste nieuws
Veel Oranjecricket
Van 18 november tot en met 1 december speelt ons vrouwenteam een toernooi voor Emerging Countries in Thailand. Het wedstrijdprogramma volgt zodra bekend. In januari spelen de Oranjevrouwen de T20 World Cup Qualifier in de Nepalese hoofdstad Kathmandu, die rond die tijd ook door ons mannenteam zal worden bezocht. In februari 2026 nemen de Oranjemannen deel aan de T20 World Cup, die in India en Sri Lanka zal worden gespeeld.









