- Home
- Nieuwsoverzicht
- Teamprestatie loodst Oranje knap langs Zimbabwe

Nederland heeft zijn eerste winst in de Super 12 te pakken. Een prima bowlingprestatie (onder anderen van Van Meekeren, 3-29) resulteerde in 117 all out voor Zimbabwe. Oranje passeerde dit totaal voor het verlies van vijf wickets, vooral dankzij 52 runs van Max O’Dowd.
Er stond voor beide teams veel op het spel: een kans op een halvefinaleplaats voor Zimbabwe en eerherstel voor het nog puntloze Nederland. Zimbabwe was tot op heden een van de ‘reuzendoders’ van het toernooi. Ze wonnen van Pakistan en hadden ook Bangladesh kunnen verslaan. Sean Williams bekroonde zijn geweldige innings van 64 uit 42 ballen toen echter niet met een overwinning.
Qua opstelling was er voor Nederland een aangename verrassing. Bas de Leede, die tegen Pakistan net onder zijn rechteroog werd geraakt, werd door de arts fit bevonden om te spelen. Verder speelde seamer Van Beek voor spinner Pringle.
Op een pitch die beduidend vriendelijker oogde dan de ‘highway to hell’ in Perth koos Zimbabwe voor batten. Met zijn inmiddels befaamde yorker bowlde Van Meekeren Madhevere al in de tweede over. Kort daarna forceerde Brandon Glover een top edge van de gevaarlijke Craig Ervine die door keeper Edwards werd gevangen. Het leek spijtig voor Nederland dat Chakabva twee keer achter elkaar werd gedropt; door Bas de Leede op backward point en door Edwards achter het wicket. Glover liet zich echter niet van zijn stuk brengen en kreeg de righthander lbw: 20/3 na zes overs.
In diens derde over sloeg Sikandar Raza Glover voor veertien runs. Daarmee probeerde Zimbabwe zijn ondermaatse runrate wat op te vijzelen. Glover had Raza overigens caught behind, maar de edge was zo dun dat er niemand appelleerde. Bij de drinks break was het 53/3.
Raza overleefde dus, maar zijn partner Williams (28) kreeg op het bowlen van Van Meekeren een top edge die naar Max O’Dowd op de square leg boundary vloog. Een doorbraak - en Klaassen zorgde voor de potentiële knock out door Raza (40) knap te vangen op long on op het bowlen van De Leede: 92/6 in de vijftiende over.
Wickets bleven vallen, onder andere dankzij vangen van Van Beek en Myburgh. Vóór het voltooien van de twintig overs was Zimbabwe voor 117 all out. Paul van Meekeren (3-29), Brandon Glover (2-29), Logan van Beek (2-17) en Bas de Leede (2-13) waren de meest succesvolle bowlers aan Nederlandse zijde.
Innings Nederland
O’Dowd en Myburgh startten voortvarend tot laatstgenoemde werd gevangen op backward point. Cooper, gepromoveerd naar nummer drie, en O’Dowd maakten met fantastisch batten én een beetje geluk een cruciaal partnership van 73 runs voor het tweede wicket. Na de tiende over, waarin O’Dowd met een zes over extra cover het mooiste schot van de dag speelde, was het 67/1.
Cooper maakte een prima 32, maar zal het liever hebben afgemaakt. Nu belandde zijn pullshot in de handen van Madhevere op deep square leg: 90/2. Ondanks de snelle val van het wicket van Ackermann leek Oranje op de ‘cruise control’ naar de winst te gaan. Rots in de branding was O’Dowd, die weliswaar nog uit ging, maar bijna geruisloos 52 runs had gemaakt.
Oranje leek even de bibberitis te krijgen (Edwards uit, en De Leede overleefde een enorme stumpingkans), maar met een vier ‘over the top’ maakte De Leede de laatste benodigde runs voor Nederland.
De winst betekende eerherstel voor een hard strijdend Nederland. De kansen van Zimbabwe op een halvefinaleplaats zijn hiermee verkeken. Na afloop complimenteerde Scott Edwards zowel zijn bowlers als zijn openingsbatsman O’Dowd.
Photo credit ICC/Getty images
Lees verder




Laatste nieuws
ICC Women's T20 World Cup Qualifier Europe
Van 20 tot 27 augustus speelt het nationale vrouwenteam op VOC in Rotterdam een kwalificatietoernooi. Ze spelen twee keer tegen Ierland, Duitsland en Italië. De beste twee teams plaatsen zich voor een Global Qualifier die begin 2026 zal worden gespeeld (locatie n.t.b.). Alle wedstrijden zijn live te zien op ICC TV! Registreer je daar en kijk alle wedstrijden van onze nationale teams kosteloos! Volg de KNCB via social media!