- Home
- Nieuwsoverzicht
- UAE boekt ruime winst op Nederland

Nederland heeft de tweede WK-kwalificatiewedstrijd in Abu Dhabi verloren van het gastland, de Verenigde Arabische Emiraten. Oranje kwam tot 101; VAE passeerde dit zonder wicketverlies.
Het begin was desastreus voor Nederland. Topbat Sterre Kalis ging op haar eerste bal LBW en kort daarna werd Babette de Leede ‘through the gate’ gebowled door een inswinger van de 17-jarige Dharnidharka (10/2).
Enig herstel kwam er van Heather Siegers (12) en Robine Rijke, die de stand in een prettig tempo naar 33/3/4.3 brachten.
Een partnership van 33 runs voor het vijfde wicket (Overdijk 12) bracht Oranje naar 82/5. De tijd begon te dringen, maar toen Nederland het zesde en zevende wicket verloor (Rijke een prima 44) moest het uitkijken dat het niet all out ging.
VAE liet openingsbowler Dharnidharka (3-11) echter terugkomen en die sloeg al snel toe voor 85/8.
Caroline de Lange zorgde voor een opleving met de mooiste cover drive van de avond, maar meer dan 101 zat er niet in het vat.
Innings VAE
Esha Oza en Theertha Satish zorgden voor een uitstekende opening voor de Emiraten. Met 48/0/6 en 72/0/10 zaten ze op rozen. De ruime winst kwam voor het gastland dan ook niet meer in gevaar, waarbij captain Oza een halve century liet aantekenen.
Op woensdag speelt Nederland tegen Zimbabwe.
Photo credit: ICC/Getty images
Lees verder




Laatste nieuws
Veel Oranjecricket
Van 18 november tot en met 1 december speelt ons vrouwenteam een toernooi voor Emerging Countries in Thailand. Het wedstrijdprogramma volgt zodra bekend. In januari spelen de Oranjevrouwen de T20 World Cup Qualifier in de Nepalese hoofdstad Kathmandu, die rond die tijd ook door ons mannenteam zal worden bezocht. In februari 2026 nemen de Oranjemannen deel aan de T20 World Cup, die in India en Sri Lanka zal worden gespeeld.