- Home
- Nieuwsoverzicht
- Versoepelingen coronamaatregelen per 3 maart

Jongvolwassenen mogen ook sporten in groepsverband
Bij de coronapersconferentie van dinsdagavond 23 februari heeft het kabinet enkele versoepelingen aangekondigd. Zo is sporten in groepsverband voor jongeren en jongvolwassenen tot en met 26 jaar vanaf woensdag 3 maart toegestaan. Niet in competitieverband, maar wel met het eigen team binnen de eigen club.
Volwassenen van 27 jaar of ouder mogen daarentegen net als hiervoor buiten sporten met maximaal twee personen op minimaal 1,5 afstand van elkaar.
Hier staat tegenover dat de avondklok blijft doortikken tot 15 maart 04.30 uur. Het is tot dat moment verboden om tussen 21.00 en 04.30 uur zonder geldige reden op straat te zijn. In een persconferentie op maandag 8 maart maakt het kabinet bekend of de avondklokmaatregel daarna nog eens wordt verlengd.
Op de website rijksoverheid.nl vind je een overzicht van alle maatregelen.
Specifiek voor de sport blijven deze eerder genomen regels van kracht:
- accommodaties voor binnensport blijven dicht;
- sporten kan alleen buiten;
- sportkantines, kleedkamers en douches blijven dicht;
- voor topsporters kunnen uitzonderingen gelden voor wedstrijden en trainingen;
Van de website Rijksoverheid
Buitensport
Op dit moment geldt er een uitzondering voor kinderen en jongeren tot en met 17 jaar. Zij mogen in teamverband buiten sporten en onderling wedstrijden spelen met teams van de eigen club. Het kabinet is voornemens om vanaf 3 maart deze uitzondering te verruimen. Jongeren van 18 tot en met 26 jaar mogen dan onder dezelfde voorwaarden ook sporten, echter alleen bij sportaccommodaties.
- Er wordt geen competitie gespeeld.
- De sporters hoeven onderling geen 1,5 meter te bewaren.
- Mensen met klachten die kunnen wijzen op corona blijven thuis.
Bekijk het hele dossier Covid-19 op de KNCB website
Lees verder




Laatste nieuws
Een winter vol Oranjecricket!
Na de succesvolle deelname van ons nationale vrouwenteam aan de eerste editie van de ICC Emerging Nations Trophy in Thailand staan er alweer nieuwe belangrijke toernooien op het programma voor onze nationale teams. In januari spelen de Oranjevrouwen de T20 World Cup Qualifier in de Nepalese hoofdstad Kathmandu. De vier beste teams plaatsen zich voor het T20 WK in Engeland in de zomer van 2026. In februari en maart 2026 nemen de Oranjemannen deel aan de ICC T20 World Cup, die in India en Sri Lanka zal worden gespeeld. Een van de topwedstrijden is die in Ahmedabad op 18 februari 2026 tegen gastland India.











